BACA TİPLERİ

Fleksibil veya düz modül baca boruları: Binanızda veya villanızda hazneniz için uygun ölçülerde bir baca şaftınız varsa, içerisinde şöminenizin baca çıkışından atmosfere kadar; eksiz, tek parça, 316 L kalite paslanmaz çelik, fleksibıl, sızdırmaz baca boruları kullanabilirsiniz.

Baca borusunun kıvrılmasına ihtiyaç duyulmayan, şöminenin baca çıkışından atmosfere kadar dümdüz bir aksta ilerleyen bacalarda ise; paslanmaz çelik, birbirine geçmeli düz modül baca boruları kullanılabilir.

Baca içerisinde oluşacak ısı değişiklikleri, özellikle ucuz örme tuğla bacalarda çatlaklara neden olur. Baca şaftınızın içerisinde kullanacağınız yüksek kaliteli ve doğru boyutta bir fleksibil baca borusu, atık gazı ve dumanların güvenli bir biçimde dışarı atılmasını sağlar.

Paslanmaz çelik çift cidar bacalar: İzolasyon gerektiren yerlerde, dış mekanlarda, bina bacası bulunmayan çatı üstlerinde; çift cidarlı, iki cidar arası izolasyonlu, ısı genleşmelerini kendi içerisinde kompanze edecek şekilde tasarlanmış, yüksek mukavemetli, sabit modül çift cidar baca boruları kullanılır. Sistem içerisinden geçen baca gazlarının sıcaklığı ortama iletilmediğinden, çift cidar baca borularında yoğuşma düşük, baca verimliliği yüksektir.

Seramik baca boruları: İzolasyon gerektiren yerlerde ve dış mekanlarda kullanılan bu baca tipi çift cidarlı paslanmaz çelik bacalara karşı ekonomik bir alternatiftir. Seramik boru, izolasyon ve hafif beton baca şaftından oluşan üç katmanlı sistem; gaz ve duman sızdırmasına neden olacak çatlaklar, kurum ve yangına karşı dayanıklıdır. Seramik boru, pürüzsüz iç yüzeyi ile mükemmel bir çekiş sağlar.

Kategori : Genel
Sık Kullanılanlara ekleyin , Maalesef trackbacks kapalı.