DOĞALGAZLI ŞÖMİNELER

Gazlı şömineler, yakıt olarak LPG veya doğal gaz kullanarak çalışan ürünlerdir.

Her geçen gün genişlemekte olan doğalgazlı şömine pazarında, özellikle Avrupa firmaları, ürün yelpazelerini hızla büyütüyor. Yakın zamana kadar bir veya iki farklı modelle yetinmek zorunda olduğunuz bu alanda bugün odunlu şömine haznelerinde bulunan hemen her formda doğalgazlı hazne bulma şansınız var. Kare, lineer, L tipi, U tipi, çift taraflı, üç taraflı üretilen hazneler her çeşit mimari tasarıma cevap verebiliyor.

Gazlı şömineler sadece bir tuşa basılarak uzaktan kumandayla yakılıp söndürülebilir ve alev yükseklikleri gene uzaktan kumandayla ayarlanabilir. Bu konforlu yanış; odun tedarik etme zorunluluğu bulunmaması, dışarı köz fırlatma riskinin olmaması, kül temizliği yapmayı gerektirmemesi gibi avantajlarıyla, bu işlerle uğraşmayı sevmeyen kullanıcılara cazip gelmektedir.

Doğalgazlı şömineler tüm cazibelerine karşın, gerçek odunlu şömine tutkunları için suni ürünlerdir. Bu doğrudur, fakat bugün doğru bir araştırmayla, gerçek aleve çok benzer bir yanış kalitesi ve kızaran seramik odun setleriyle oldukça doyurucu bir görsellik sunan ürünler bulmak mümkün.

Doğalgazlı şömineler, Türkiye’de sadece hermetik baca sistemiyle çalıştırılır. Bu baca sistemi kolay kurulumu sayesinde neredeyse her mekanda rahatça uygulanabilir.

Çalışacağınız firma mekanınızda keşif yapar, beğendiğiniz modelin ve gerektirdiği bacanın bu alana kurulup kurulamayacağına karar verir. Sonra İGDAŞ onaylı bir taahhüt firması tarafından, İGDAŞ yönetmeliğinde belirtilmiş kriterlere göre; boruların ebatları, geçeceği yerler, doğalgaz tesisatının şeması, kullanılacak onaylı şömine haznesinin marka ve modelini içeren bir proje hazırlanır. Proje mail ile İGDAŞ’a yollanır ve her şey uygunsa, 1 gün içerisinde onay alınır. Kurulum projeye uygun bir şekilde yapıldıktan sonra İGDAŞ’tan gaz açma işlemi için randevu alınır, İGDAŞ yetkilisi gelir kontrollerini yapar ve gaz açma için uygunluk belgesini verir.

Artık doğalgazlı şöminenizin keyfini en güvenli şekilde çıkarabilirsiniz…

Gazlı bir şömine kullanmak isteyip de doğalgaz erişimi olmayanlar için haznelerin LPG ile çalışan alternatifleri bulunmaktadır.

Kategori : Genel
Sık Kullanılanlara ekleyin , Maalesef trackbacks kapalı.