ŞÖMİNE DIŞ GİYDİRMELERİ VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR

Şömine dış giydirmeleri temel olarak: mermer, granit, doğal taş, ahşap ve benzeri malzemelerden; modern, rustik, klasik ve dömi-klasik tarzlarda üretilmektedir.

Şömine dış giydirmenizi, çalışmayı düşündüğünüz firmanın ürün gamından veya kişiye özel üretim yapan bir yerle çalışacaksınız, hayalinizdeki modellerin mimari tasarım çalışmalarından seçebilirsiniz.

Şömine dış giydirmenizi seçerken kullanılacak malzemelerin ve işçiliğin kalitesi, evinizde yapılacak montajın güvenirliliği en önemli noktalardır. Bu konularda tatsız sürprizlerle karşılaşmamak için, seçtiğiniz modelin veya benzerinin malzeme ve işçilik kalitesini çalışacağınız firmanın mağazasında mutlaka görmeyi talep edin.

Ayrıca, seçeceğiniz modelin bulunduğu katalog veya internet sayfasındaki fotoğrafların, çalışacağınız firma tarafından yapılmış evlerden çekilmiş orijinal fotoğraflar olup olmadığını kontrol edin. Yurt dışındaki şömine firmalarının kataloglarından veya internet sitelerinden alınmış fotoğraflarla oluşturulan ürün yelpazeleri, firmaların büyük çoğunluğunun üretimlerini fason atölyelerde gerçekleştirdikleri ülkemizde, imalatı yapıldıktan sonra orijinalinin kötü bir benzeri olma tehlikesini içermektedir.

Seçtiğiniz modelin evinizde yapılan ölçümlerden sonra, çalışacağınız firmanın mimarları tarafından yapılmış ve mekanınıza uyarlanmış 3 boyutlu çizimleri, yaptığınız seçim konusunda size en doğru bilgiyi verecektir. Bu çalışmayı mutlaka talep etmenizi öneririz.

Kategori : Genel
Sık Kullanılanlara ekleyin , Maalesef trackbacks kapalı.